У цьому інтерв'ю, Тамара Антончик — координатор проекту Let Kids Move — розповідає про те, як виникла ідея проекту, які можливості та труднощі виникають, та яке майбутнє чекає на рух Tech4Good в Україні.
Ледь не кожен учень відчуває дискомфорт від довготривалого перебування за партою. Мало хто знає однокласника, який сидів за партою правильно. І хто б міг подумати, що звичайна парта може спровокувати епідемію сколіозу, гіпотонії чи ожиріння. А проблема бере коріння ще зі школи, де шкільні меблі зовсім не підлаштовані для правильного розвитку дітей.
Багато IT-спеціалістів та сервісних працівників сучасної економіки переймаються наслідками постійного сидіння та впливу гіподинамії на здоров'я. Керівники компаній переймаються здоров'ям працівників, проте так важко змінити звичку та культуру сидіння лише на стільці, яка формувалась століттями.

Міркуючи про це та дивлячись на ситуацію в країні, команда проекту захотіла зробити суспільний зсув, який допоможе змінити культуру неактивного життя, щоб з початкової школи діти були більш активними і ніщо не заважало їм бути невпинними новаторами.
Уроки у 3-Б починаються о 8 ранку. Щодня вони мають, окрім трьох-п'яти звичайних предметів, ще й корекційні заняття. У програмі 3-Б є ритміка, лікувальна фізкультура, соціально-побутове орієнтування та корекція розвитку. Це ті спеціальні предмети, які допомагають дітям з особливими потребами адаптуватися до освітнього середовища, пояснює їхня вчителька Олена Анцибор.
Цілком очевидно, що гіподинамія – одна з найгостріших проблем сучасності, і вона лежить в основі безлічі інших проблем зі здоров'ям як у дітей, так і у дорослих.
Також цілком очевидно, що дослідження в цьому напрямку затребувані суспільством, їх необхідно всіляко заохочувати, стимулювати, широко висвітлювати результати.
Дуже важливо при цьому (і приємно це бачити у цьому дослідженні) не обмежуватися теорією, а давати конкретні прикладні поради.
Учений Володимир Базарний, автор здоров'язбережувальної методики робочого процесу, вважає оптимальним перебування тіла в одній позиції не більше 25-ти хвилин. А тепер згадайте: скільки часу ви сидите перед комп'ютером, не змінюючи положення? Це, зазвичай, триває годинами.

Сидіння забезпечується статичною працею м'язів шиї, спини, попереку, які неминуче втомлюються протягом дня, навіть коли ви зручно вмощуєтесь на сучасному стільці. У такому разі неправильна постава порушує кровопостачання органів. Як наслідок – перевтома, втрата зацікавленості справою, загальний дискомфорт, який відволікає від заняття.

Дамо Дітям Рухатись – це громадський національний рух в Україні, спрямований на підтримку трансформацій молодшої та загальної системи шкільної освіти для запобігання сколіозу та неінфекційних хвороб.